Dobrý podvečer, dnes je pondělí 25.6.2018, Svátek má Ivan a zítra Adriana

digitalni ekonomikaNastupuje období života na bázi digitálních technologií. Digitální ekonomika, robotika, internet věcí, Smart City a další technologie. Na silnicích začínají jezdit auta bez řidičů, zboží dodávají mobilní roboty a drony, podniky se v krátké době, nejdéle desíti let, změní na robotizovaná pracoviště bez manuální obsluhy. Humanoidní roboty nahradí úklidové pracovníky, obsluhu v cestovním ruchu, budou schopné podávat informace, učit a radit v nemoci. Internet věcí změní jak podnikové, tak rodinné prostředí. Svět se během krátké doby nenávratně změní. A toto vše nemilosrdně vyloučí z prestižních pracovních míst všechny, kdo nebudou ovládat informatiku. Nikoliv na úrovni Wordu, Excelu a podobných aplikací. Nové technologie budou chtít v oblasti účetnictví, daní, managementu, nebo obchodu od lidí, aby pochopili digitální principy nového instalovaného software a hardware a uměli si vybrat z možností nabízených technologií pro rozvoj svého podniku směrem k nové budoucnosti.

Práci ztratí všichni, kdo se rychle nepřizpůsobí. Nezávisle na tom, jaké vzdělání kdysi dosáhli.

Pro současnou nejmladší generaci to je zcela přirozený vývoj, ale pro střední a starší generaci jde o otázku existence. Svět mluví o digitální gramotnosti, jako podmínce pro život v nastupující společnosti. Předpokládá se, že to může být až 90 % pracovních míst, která zaniknou, ale vzniknou nová, digitálními technologiemi podmíněná pracovní místa.

Mimo pochopení filosofie moderních IT systémů bude muset každý člověk v produktivním věku výborně zvládnout minimálně jazyk anglický, protože jinak se bude jen těžko orientovat na jednotném globálně digitálním trhu zboží, služeb a pracovních nabídek. A pro vedoucí pracovníky a podnikatele bude součástí povinné výbavy znalost práva, jako významný faktor konkurenčních strategií a ochrany podniku v globálním prostředí. Vysokoškolský diplom lidem, kteří nezachytí tento vývoj, nezajistí uplatnění.

EPI připravilo již v roce 1999 s ohledem na tyto skutečnosti studijní obor Ekonomická informatika, provázaný se specializací na ekonomiku, management, marketing, obchod, finance, účetnictví a daně. Tito absolventi se budoucnosti bát nemusí.

Pro top manažerky a manažery v podnicích, kteří jsou uznávaní specialisté ve svém oboru ve všech oblastech, nabízíme první běh nově koncipovaného jednoročního studia v rámci CŽV podle § 60 zákona 111/1998 Sb. o vysokých školách.

Název kurzu:

Digitální technika a digitální technologie v práci manažera

Obsah:

  • Úvod do výpočetní techniky a digitálních technologií.
  • Principy operačních systémů a počítačových sítí.
  • Logika práce programovaných systémů a aplikace databází.
  • Možnosti internetových technologií a internetu věcí.
  • Principy práce robotizovaných systémů.                                                    
  • Digitální gramotnost a její aplikace.
  • Technologie počítačových klastrů a možnosti jejich využití.
  • Principy a využití v práci manažera, podnikatele a specialisty technologií na bázi fuzzy logiky, neuronových sítí a Big Data.
  • Bezpečnost dat v podnikové praxi

Přihlášky:

Online přihláška ZDE...

Termíny:

22. 10.
2016
19. 11.
2016
3. 12.
2016
22. 1.
2017
25. 2.
2017
25. 3.
2017
22. 4.
2017
20. 5.
2017
17. 6.
2017

Školné:

12 150 ,- Kč (1 350,- Kč/měsíc, vždy k 10. dni příslušného měsíce).

 

foto

 Telefon: +420 606 301 224

 e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

 prof. Mgr. Iveta Hashesh, PhD, MBA
 Prorektorka pro strategii, inovace a kvalitu ve vzdělávání

0
0
0
s2smodern