Příjemnou noc, dnes je neděle 17.1.2021, Svátek má Drahoslav a zítra Vladislav

Celosvětovým fenoménem se stává on-line studium

online_1

Nabízí jej Harvard, Oxford, MIT a další prestižní univerzity. Nabídek je plný internet. Co to tedy on-line studium je?

V klasické formě studia sedí student v posluchárně. U studia při zaměstnání mu velkou část dne zabere příjezd do školy a cesta domů. V posluchárně potom absolvuje přednášku, kterou by si mohl klidně poslechnout na videonahrávce, nebo sám přečíst z kvalitního studijního textu. Často se ke studiu musí přihlásit do září, jinak čeká rok.

Dnes žijeme v době internetu a mobilních technologií a v době, kdy manažer nemá čas čekat rok na zahájení studia.  Proto je na světě on-line studium, studium přes internet. Student má v případě takového studia svoji studovnu ve svém počítači, tabletu, nebo mobilu. Může kdykoliv pracovat z domu, z práce, z dovolené na chatě, na horách.. Může studovat odkudkoliv a kdykoliv, kdy na to má čas a chuť. Nikdo jej nehoní, studium si jako zábavu řídí sám. Pokud něčemu nerozumí, má k dispozici prostřednictvím internetových technologií tutora. Obvykle je studium rozčleněno na blokové studium předmětů. V tomto profesním studiu posluchač po nastudování kapitoly studijního textu okamžitě aplikuje teorii do své práce, na své pracoviště a dokonce i ve prospěch svých spolupracovníků, potřebuje-li to.  Po skončení každého předmětu si posluchač odpoví na otázku:

K čemu mně právě získané znalosti budou?

online_2

Takovou otázku si v klasickém, rigidně stanoveném studiu, student ani nemůže položit, protože odpověď by byla často negativní.

Důležité je také, že tato on-line forma studia dá posluchači možnost si celé studium přizpůsobit tak, aby co nejvíce podporovalo jeho osobní i pracovní cíle. A v každém okamžiku to je student, který hodnotí, co mu studium dalo.

Nezanedbatelným přínosem pro vedoucí pracovníky je možnost transferu znalostí do svého pracovního týmu. Manažer studuje, a každý měsíc automaticky analyzuje a inovuje práci svého týmu v oblasti studovaného předmětu. Také na zpracování závěrečné práce může participovat celý tým.

Toto všechno je ideálním systémem rozvoje osobnosti a profesionála u vedoucích pracovníků v podnicích, školství, veřejné správě, zdravotnictví atd. Podnikatelé, manažeři, ředitelé, specialisté, to jsou lidé, pro které je čas neuvěřitelně drahý.

Mnoho našich absolventů studuje MBA, nebo MSc. také proto, že se připravují na konkurzy na prestižní pozice, na granty a dokonce i na akreditaci studijních oborů na středních školách, na akreditaci zdravotnických a jiných institucí.

A mnoho našich absolventů studovalo proto, že u nadnárodního podniku byla tato kvalifikace doporučována jako součást postupu v kariéře.

Potřebujete více informací? Volejte + 420 572 548 035 nebo pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Novinky

Ukázka závěrečných prací