Dobré odpoledne, dnes je sobota 20.1.2018, Svátek má Ilona a zítra Běla

Informace pro ženy

zeny-1V ČR zastávají ženy velké množství pracovních pozic. Většinou se uplatňují v administrativě, obchodu, marketingu, zdravotnictví, sociálních službách, školství, státní správě, skladovém hospodářství a jinde. Přibližně 40% těchto profesí bude možné předat do desíti let robotům, nebo propojit specializaci a digitální technologie. Přechod na plnou robotizaci bude plynulý, a tak brzy bude třeba najít pracovní místa za takto ztracené pracovní pozice. I když zaniknou pracovní místa v obslužných profesích, naroste nabídka pracovních míst, které budou kooperovat příslušnou specializaci s roboty a automaty a budou vyžadovat digitální gramotnost.

Je jisté, že bude potřeba veliké množství žen, které zvládnou digitální technologie a kompetence. Bude také potřeba posílit pedagogické sbory, především v základních školách o asistenty pedagoga, protože profil dětí, požadavek na individuální přístup k žákovi a nástup digitálních technologií do škol si vyžádá posílení počtů pracovníků. V nemocnicích, LDN, v domovech pro seniory, budou nasazovány obslužné roboty i nové technologie, s nimiž budou muset pracovníci zacházet a spolupracovat. V oblasti programování může žena pracovat doma, třeba pro firmu ze zámoří, může pracovat jako grafička, na dálku udržovat servery, nebo informační, účetní a další systémy. Potřební budou správci podnikového software, obsluha systémů big dat, atd. Mnoho pracovních pozic, do nichž se budou lidé směrovat za deset let, dnes ještě ani neznáme.

Na první pohled se zdá, že tato pracovní místa nejsou určeny pro ženy. Opak je ale pravdou. Je pravda, že absolventky obchodních akademií, gymnasií, učilišť a dalších škol, pro toto období připravovány nejsou. Ale vlastní procesy přechodu na čtvrtou průmyslovou revoluci začnou do tří let. Kdo nezachytí tento nástup, zůstane mimo hlavní proud. Nelze tedy čekat.

zeny-2Akademičtí pracovníci EPI v rámci aplikovaného výzkumu  pečlivě zkoumali, jaký je rozdíl v přípravě muže a ženy na digitální technologie. Náš závěr, podpořený výsledky v pilotních provozech ukazuje, že ženy mohou velice dobře zvládnout všechny výše uvedené technologie a že k nim mohou získat stejně dobrý vztah, jako ke svým klasickým specializacím. Jen počáteční vzdělávací technologie se musí odlišovat pro muže a ženy. Ženy potřebují vždy vidět, jak co funguje a k čemu to mohou použít ve své práci a životě. Vše musí být názorné a založeno na pochopení principu. Tyto technologie máme propracované a ověřené.

Lze konstatovat, že ty ženy, které dnes vstoupí do rozjíždějícího se vlaku a zahájí svoji profesní transformaci, nikdy nebudou muset mít obavu o s uplatnění na trhu práce.

Pro tyto ženy EPI předkládá následující nabídku:

Pedagogika ve školství – podle současného nejvyššího dosaženého vzdělání:

Asistent pedagoga
Pedagogika pro učitele ZŠ
Pedagogika pro učitele SŠ
Dílenský učitel
Vychovatel
Asistent pedagoga

Více ZDE...

 

Doplnění bakalářského vzdělání

Informatika
Ekonomická informatika

Více ZDE...

 

BBA studium (Bachelor of Business Administration) ve specializacích:

Management  zahraničního obchodu.
Vedoucí provozu.

Více ZDE...

 

MBA studium (Master of Business Administration - MBA) ve specializacích:

MBA – Lidské zdroje pro čtvrtou průmyslovou revoluci
MBA – General Management
MBA – Leadership Master Program
MBA – Management obchodu
MBA – Finance a daně
MBA – Řízení IT týmů
MBA pro manažery ve školství.

Více ZDE...

 

Protože při rozhodování o další profilaci osobnosti jde o náročný rozhodovací proces, doporučujeme Vám poradit se s lidmi, kteří jsou v této oblasti specialisté.

Můžete volat na telefon +420 606 301 224, nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Přejeme Vám hodně štěstí!

0
0
0
s2smodern

Novinky

  • Státní závěrečné zkoušky bakalářského studia

    Státní závěrečné zkoušky bakalářského studia Dnes 9. 1. 2018 zakončili své studium studenti bakalářkého studia úspěšným složením státní závěrečné zkou...
  • Vánoční posezení

    Vánoční posezení Rok 2017 se pomalu blíží ke svému konci, a tak již tradičně jsme se společně rozloučili a rozdali si vánoční dárky. Další foto z před...

Ukázky učebních textů pro akademický rok 2017/18