Příjemnou noc, dnes je středa 20.3.2019, Svátek má Světlana a zítra Radek

Informace o studiu pro uchazeče ze Slovenska

slov-1

V našem studiu MBA a v kurzech studuje téměř padesát procent posluchačů ze Slovenska. Studují u nás manažeři, podnikatelé, pracovníci veřejné správy, účastníci ze zdravotnictví, škol a dalších institucí ze SR.

Tito posluchači jsou vítáni nejen proto, že se EPI s.r.o. nachází na hranicích se Slovenskem, ale také proto, že si rádi připomínáme období, kdy naše země tvořily jeden stát. A také proto, že si Češi si u nás posilují slovenštinu a naopak Slováci posilují znalost češtiny při studiu studijních textů, z nichž některé jsou v jazyce českém a některé v jazyce slovenském.

Jak uvedly Lidovky 9. dubna 2018 „Češi mají z národnostních skupin nadále největší sympatie ke Slovákům“. Konstatuje to průzkumu, jehož výsledky poskytlo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Slováci jsou sympatičtí čtyřem pětinám Čechů. A naopak, Slováci mají Čechy za bratry.

Přístupy k řízení ve firmách a institucích a používané technologie se v obou našich zemích shodují. Podnikatelé z ČR působí často ve SR a podnikatelé ze SR působí často v ČR. Proto studium MBA, nebo nabízených kurzů je přínosné posluchačům z obou zemí a blízkost podnikatelského prostředí a lidských zdrojů nám dovolilo koncipovat jednotné obsahy a metodiku studia.

I když se částečně liší v obou zemích znění přijímaných zákonů, principiálně nejsou příliš odlišné. Možná i proto, že legislativa obou zemí vychází z nadřazené legislativy EU. Příkladem je aplikace GDPR v ČR a SR.

Vážení přátelé ze SR,

srdečně Vás v naší komunitě vítáme.

 

Novinky

Den otevřených dveří

23. 3. 2019 | 8:00 - 12:00

Ukázky učebních textů

Ukázka závěrečných prací